Sıkça Sorulan Sorular
BİZİM DOKTOR Nedir?
BİZİM DOKTOR, Türk doktorlar ile yurtdışında yaşayanları bir araya getirmek için kuruldu. Telefonunuza indirerek kullanabileceğiniz bir uygulama olan BİZİM DOKTOR, sağlıkla ilgili konularda 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz doktorlara danışabilmenizi sağlar.
BİZİM DOKTOR’u nasıl kullanabilirim?
Telefonunuzun desteklediği ‘Uygulama Marketi’nden BİZİM DOKTOR yazarak bulabileceğiniz uygulamayı telefonunuzda indirip, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Hangi konularda danışabilirim?
BİZİM DOKTOR uygulaması ile tıp doktorlarına ulaşabilir ve sağlığınız hakkında dilediğiniz konuda danışmanlık alabilirsiniz. Bununla birlikte ruh sağlığı konusunda Psikolog ile görüşme yapabilirsiniz. BİZİM DOKTOR uygulaması acil durumlar için kullanılmamalıdır. Acil durumlarda lütfen bulunduğunuz ülkedeki acil durum numaralarına başvurunuz.
Doktorlar nasıl bağlanıyorlar?
BİZİM DOKTOR’lar dışarıdan değil, bizzat BİZİM DOKTOR Merkezi’nden hizmet veriyorlar.
Randevulu Görüşme Nedir?
Sağlık bir bütündür ve farklı uzmanlıklar ile farklı ihtiyaçlara çözüm getirebilir. BİZİM DOKTOR bünyesinde doktorlar ile birlikte Uzman Psikolog da bulunmaktadır. İster doktor ile isterseniz Uzman Psikolog ile, takvimden gün ve saat seçerek randevu oluşturabilirsiniz. BÜTÜN RANDEVULAR KENDİ ÜLKENİZİN YEREL SAAT DİLİMİNE GÖRE OLUŞMAKTADIR.
BD PUAN nedir?
Uygulama içinde satın aldığınız her paket ve hizmet için BD Puan kazanırsınız. Bu puanları görüşme almak veya farklı fırsatlar için kullanabilirsiniz.
Görüşme süresi ne kadar?
BİZİM DOKTOR görüşmelerinin süreleri, sağlık konusunda danışmanlık için 20 dakika, beslenme danışmanı ile görüşme 20 dakika, psikolog ile görüşme 30 dakika olarak gerçekleşir.
Görüşme sırasında internetim koparsa veya telefon kapanırsa
BİZİM DOKTOR için geliştirilen teknoloji sayesinde, tamamlanmayan görüşmeler tekrarlanabilir. Böylece paketinizden tekrar kullanım yapmadan, aynı görüşme konusunda zamanı tamamlayabilirsiniz.
Ödeme yönteminiz güvenli mi?
BİZİM DOKTOR , 2009 yılında Türk Mühendisler tarafından kurulan ve BDDK tarafından yetkilendirilmiş bir ödeme kuruluşu olan PayTR ile çalışmaktadır. PayTR 26 Nisan 2016 itibarıyla 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olup, aynı zamanda Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED) üyesidir. PayTR, dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI DSS sertifikası ile ödeme güvenliğini ve kart güvenliğini sağlamaktadır.
PCI / DSS Sertifikası Nedir?
PCI DSS zorunluluğu, günümüzde internet ve teknolojinin devamlı gelişmesine bağlı olarak ortaya çıkan sanal dolandırıcılığın engellenmesi için oldukça önemlidir. “Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı’’ olarak tanımlanan PCI DSS, kredi kartı işlemlerine ilişkin kartın korunması, iletimi ve işlenmesine ilişkin uyulması gereken güvenlik aşamalarını ifade etmektedir. PCI (Payment Card Industry), temelde kart güvenliğinin sağlanması için uyulması gereken kurallar bütününü ifade eder. Küresel düzeyde öne çıkan Visa, MasterCard, American Express gibi kurumsal üyelerin yer aldığı konsey tarafından geliştirilen ve yayımlanan kurallar internet üzerinden yapılacak alışverişlerde tüketicilerin ve firmaların güvenliğini sağlamayı hedefler. PCI DSS Sertifikası, güvenli alışveriş için standartları belirleyen ve farklı seviyelerde derecelendirilen bir yapıdır.
BİZİM DOKTOR'u hangi ülkelerde kullanabilirim?
BİZİM DOKTOR uygulamasını indirip kullanabileceğiniz ülkeler. Almanya Amerika Birleşik Devletleri Arnavutluk Avusturalya Avusturya Azerbaycan Belarus Belçika Birleşik Arap Emirlikleri Birleşik Krallık Bosna Hersek Bulgaristan Çekya Danimarka Estonya Fas Finlandiya Fransa Gürcistan Hırvatistan Hollanda İrlanda İspanya İsveç İsviçre İtalya İzlanda Kanada Karadağ Katar Kazakistan Kırgızistan Kuveyt Kuzey Makedonya Letonya Libya Litvanya Lüksemburg Macaristan Malta Mısır Moldovya Norveç Özbekistan Polonya Portekiz Romanya Rusya Sırbistan Slovakya Slovenya Suudi Arabistan Tacikistan Tunus Türkmenistan Ukrayna Yeni Zellanda Yunanistan